";s:4:"text";s:5006:" U drugom stavu Rezolucija 1244 se poziva na ranije rezolucije Saveta bezbednosti i to: odlučan da obezbedi sigurnost i bezbednost međunarodnog osoblja i sprovođenje obaveza koje proističu iz ove rezolucije od strane svih na koje se ona odnosi, i delujući u tom cilju u skladu sa Glavom VII Povelje Ujedinjenih nacija. Rezoluciju 1244 (1999) Savet bezbednosti usvojio je na svom 4011-om sastanku održanom 10. juna 1999. obeležavanje/čišćenje minskih polja; Profesor Dmitrijević kaže da neko može proglasiti ništavnim akt koji je sam doneo a ne nešto što je drugi rešio: Profesor Bajrami ističe kako nije neophodno da se donese nova rezolucija Saveta bezbednosti UN da bi se promovisao koncept nezavisne i suverene države Kosovo: Bajrami ističe kako prema njemu nema nekog zakonskog problema što se tiče priznavanja nezavisnosti Kosova i izražava uverenje da će se Rezolucija 1244 okončati aktima Skupštine Kosova, izjavom o nezavisnosti Kosova, iza koje će slediti i međunarodno priznanje. Donosimo vam kompletan tekst Rezolucije 1244.
1160 od 31. marta 1998. godine; [5], U preambuli Rezolucije 1244, Savjet bezbjednosti je izrazio žaljenje zbog neusaglašenosti sa prethodnim rezolucijama. Usvojene da bi regulisala privremeni status Kosova i uspostavila mir u pokrajini, koja je, kako se kaže u jednom delu teksta, integralni deo Srbije, tj. Savet bezbjednosti je odlučio da se rješenje kosovske krize zasniva na dogovorenim principima sadržanim u aneksima rezolucije. Sporazum treba da bude postignut na osnovu dole navedenih principa kako bi se krenulo u pravcu rešavanja krize na Kosovu: Trenutna i proverljiva obustava nasilja i represije na Kosovu. Rezolucija je usvojena u skladu sa poglavljem VII Povelje Organizacije ujedinjenih nacija. Rezolucija 1244 je sigurno jedan od najčešće pominjanih međunarodnih dokumenata proteklih 20 godina, ali je zaista pitanje koliko je onih koji o njoj govore, ali i svih ostali građana Srbije zaista istu i pročitalo. Rezolucija je dugačak i kompleksan tekst i u nju je inkorporirano i ono što je za Beograd nepostojeće a to su odluke iz Rambujea, objašnjava Dimitrijević: Rezolucija 12 44 ne predstavlja osnovu za davanje nezavisnosti Kosovu za Simeona Pobulića, nekadašnjeg dugogodišnjeg diplomatu i člana Foruma za medjunarodne odnose, ali kaže da je sada u pitanju odnos snaga i interesa: Šta će se desiti u slučaju odluke kosovskih Albanca o proglašenju nezavisnosti. Rezoluciju br. Politički proces u cilju uspostavljanja sporazuma o privremenom političkom okviru koji će obezbediti suštinsku samoupravu za Kosovo, uzimajući u potpunosti u obzir sporazume iz Rambujea i principe suvereniteta i teritorijalnog integriteta SR Jugoslavije i drugih zemalja regiona, kao i demilitarizaciju OVK. Novinarka biroa Radija Slobodna Evropa u Beogradu.
Raspored njihovog vraćanja;
Rezolucija je doneta dan nakon potpisivanja Vojno-tehničkog sporazuma u Kumanovu, kojim je okončano bombardovanje SRJ koje je trajalo 78 dana. Suspenzija vojnih aktivnosti će zahtevati prihvatanje gore navedenih principa, uz saglasnost za druge već identifikovane tražene elemente, koji su sadržani u dole navedenim napomenama. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja. Na današnji dan tačno u 23:45 potpisan je Kumanovski sporazum kojim je okončano bombardovanje: Zašto je za pregovore izabrano baš ovo mesto? Imajući u vidu principe i ciljeve Povelje Ujedinjenih nacija, uključujući primarnu odgovornost Saveta bezbednosti za očuvanje međunarodnog mira i bezbednosti. Kosmet su prodali sami srbi,za hiljade eura svako imanje... Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima, Zvoniti na uzbunu svim raspoloživim sredstvima: Priština falsifikovanjem istorije hoće da izbriše srpsko ime na KiM. Osuđuje se nasilje nad civilnim stanovništvom, kao i teroristički akti, i podsjeća se na nadležnost i mandat Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju (MKSJ). Pregovori između strana u pravcu postizanja rešenja ne treba da odlažu ili ometaju uspostavljanje demokratskih samoupravnih institucija. Njeni predstavnici su izjavili da je sukob trebalo da reši Vlada SR Jugoslavije i njeni građani i da se suprostavljaju stranoj intervenciji.
Rezoluciji najvišeg tela UN prethodili su brojni pregovori predsednika SRJ Slobodana Miloševića i Viktora Černomirdina, koji je bio predstavnik tadašnjeg ruskog predsednika Borisa Jeljcina, a u pregovore je ušao po dogovoru sa Amerikom i EU.